Strona archiwalna


 
 
Archiwum
WIZYTA MONITORUJĄCA

W dniu 25 listopada br. w Gminie Michałowice odbyła się wizyta monitorująca stan realizacji projektu pn. „Promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji”. Wizytę monitorującą przeprowadzili pracownicy Biura ds. Zagranicznych Programów Pomocy w Ochronie Zdrowia

UZUPEŁNIAJĄCA TURA BADAŃ
Kierownik Projektu „Promowanie zdrowego tryby życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji” informuje, że w dniach 7-8 grudnia br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Nowej Wsi przy ul. Głównej 96 odbędzie się uzupełniająca tura badań dot. wad postawy i stopnia otyłości. Badania rozpoczynać się będą od godz. 8.30.
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE RUSZAJĄ JUŻ W PAŹDZIERNIKU
Od 4 października 2010 r. zapraszamy dzieci z terenu Gminy Michałowice do skorzystania z oferty zajęć sportowych, gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji, które potrwają do końca roku kalendarzowego. Zajęcia, po raz ostatni współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, odbywać się będą na terenie trzech placówek edukacyjnych: w Michałowicach, Komorowie i Nowej Wsi. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod okiem wykwalifikowanej kadry.
Otwarte strefy rekreacji - wizualizacja

Część inwestycyjna projektu obejmuje budowę czterech otwartych stref rekreacji: w Michałowicach, Regułach, Komorowie i Komorowie Wsi.

Będą to idealne tereny na bezpieczne spacery, ale przede wszystkim miejsca czynnego wypoczynku wyposażone w nowoczesne place zabaw dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i skateparki. Inwestycja skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy, a jej celem jest: aktywizacja ruchowa, kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń poprzez działania ułatwiające dostęp do infrastruktury sportowej.

Otwarte strefy rekreacji - wizualizacja
Zakończono badania dzieci
Zakończono badania dzieci

W dniach od 11 maja do 16 czerwca 2009 r. w ramach projektu pn. „Promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji” przeprowadzono badania wad postawy i stopnia otyłości u dzieci z przedszkoli i szkół położonych na terenie Gminy Michałowice. Badaniom tym poddano dzieci w wieku od 4 do 14 lat - łącznie 1305 osób (z Michałowic: 569, z Nowej Wsi: 351 i z Komorowa: 385). W badaniach uczestniczyły wyłącznie dzieci, których rodzice wyrazili na to pisemną zgodę.

O projekcje
O projekcje

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy. W roku 2007 złożyliśmy do Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego do wykorzystania środków z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) wniosek o dofinansowanie budowy czterech stref rekreacji dziecięcej i młodzieżowej w ramach projektu pn. "Promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji".

Kilka słów...

Konsekwencją członkostwa Polski w Unii Europejskiej było przystąpienie do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Na mocy Umowy o rozszerzeniu EOG z 14 października 2003 r. ustanowiona została pomoc finansowa krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), będących zarazem członkami EOG tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Bezzwrotna pomoc finansowa dla Polski jest udzielana w postaci dwóch...

Szkolenia z zakresu pediatrii

Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z ofertą szkoleń z zakresu pediatrii

UKOŃCZONO STREFY
REKREACJI

W dniu 24.11.2010 r. dokonano odbioru techniczno-budowlanego zadania inwestycyjnego polegającego na budowie otwartych stref rekreacji dziecięcej w Michałowicach, Regułach, Komorowie i Komorowie Wsi

Urząd Gminy Michałowice | ul. Raszyńska 34 | 05-816 Michałowice
tel./fax.: +48 22 723-81-78
www.eeagrants.michalowice.pl
© 2009 eea grants | All rights reserved. Projekt & cms: www.zstudio.pl
statystyka: zeszły tydzień: 21, wszystkich odwiedzin: 10581, odwiedzonych podstron: 37884